Hakkımızda


Polyester Sektörünün Öncüsü Değişim FiberDeğişim Fiber markası ile değil, yaptıkları ve referansları ile sektörün lider üreticisi haline gelmiş, fiber polyester ürünlerini küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin tamamına ulaştıran, tercih edilen, çözüm odaklı profesyonel bir polyester üreticisidir.

2008 yılında kurulan şirketimiz Değişim Fiber markası ile İzmir'in en çok tercih edilen markası haline gelirken, bilgi birikimi ve tecrübesi ile ihracatlar gerçekleştirmiş, bünyesindeki makina portföyünü güçlendirerek üretim kapasitesi ve sahasını genişletmiş bir kuruluştur. Başta Avrupa olmak üzere Asya ülkeleri ve Balkanlarda müşteri memnuniyetini sağlayarak başarılı bir polyester üreticisi olmayı başarmıştır. Değişim Fiber ürünlerini sadece belli bir üretime dayandırmak yanlış olur. Müşterilerinin hayallerini en uygun maaliyetler ile gerçeğe dönüştüren, sürekli ihtiyaç duyulan malzemeler için dayanım ve devamlılık sağlayarak müşterilerinin maaliyetlerini en aza indirmeyi amaç edinmiştir. Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek yanmaz polyester türünü üretmeyi başarmış, testleri başarıyla sonuçlanarak üretim hattında yerini almasını sağlamıştır. Isıya karşı yüksek dayanımlı olan yanmaz polyester ürünleri montaj alanında çalışmalarını başarıyla gerçekleştirmektedir. 10 tona kadar yük taşıyabilen polyester üretimleri ile plastik ürünlerin dayanımlarını en üst düzeye çıkararak statik ve dinamik yük testlerinde 10.000 kilograma kadar dayanım sağlayan ürünler elde edebilmektedir. Otomotiv, reklam ve özel sektör ihtiyaçları ile birlikte yedek parça sanayisinde pazar payını 10 yılda %20 oranına ulaştıran Değişim Polyester, pazar payı hacmini pazar hakimi oluncaya dek yükseltmek ve genişletmek amacı taşımaktadır.

 

Adı üzerinde "Değişim"

Günümüz teknolojisinin de gelişmesi ile birlikte cam elyaf destekli plastik, diğer adı ile polyester ürünlerin üretimlerinde hata payları düşmekte, dayanımları yükselmektedir. Teknolojinin sanayi endüstrisine getirdiği kolaylıkları hızlıca bünyesine adapte ederek üretim hacmini genişletmek, üretim hacmini genişletirken hata payını en aza indirerek mikronluk detay ve motifleri can alıcı şekilde güzelleştirir.

İzmir polyester üreticileri arasında profesyonel anlamda tercih edilerek "Çukurova Tarım Makinaları", "Polkima", "Yağmur Tarım Mkinaları" gibi birçok firmanın tedarikçisidir. Sadece bununla sınırlı kalmayarak yarış arabalarının yedek parça sponsoru olmuş, özel tasarım araçlara en uygun ve yüksek dayanımlı yedek parçalar üreterek yarış sırasında alınan darbeler nedeniyle kırılma - parçalanma - sürtünme - ezilme ile bozulma yapmayan ürünler üretmeyi başarmıştır.


Geçmişten
Günümüze


Kalitenin anahtarı sürekli değişim ve gelişimdir. Değişim ve gelişimi benimsemeyen fabrikalar ve şirketler yok olmaya mahkumdur. Yok olmayan ve değişmeyen tek şey değişimdir.

Geçmiş yıllarda Anadol marka araçların kasası tamamiyle polyester ile üretilmiştir. Teknoloji ve bilginin geliştirilmemesi üzerine bu tip araçlar oldukça sağlıksız ve tehlikeli hal almaya başladığında ise çözüm arayışı içerisinde olan polyester üreticileri dayanımı yükseltmek ve sağlamlık katmak amacıyla ar-ge çalışmaları yürütmeye başlamış, gelişim sonucunda araçların kritik olmayan parçalarının tamamı dayanımı yüksek polyester ürünler ile üretilmeye başlanmış ve tehlike en aza indirilmiştir. Gelişen dünya teknolojisine ayak uydurmadığımızda hayati riskleri arttırdığımızı 2020 yılında hayal etmek hiç de zor olmadığını düşünüyoruz. Hayal ediyoruz ve gerçekleştiriyoruz. Geçmişten, geleceğe...